A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Офіційний веб-сайт Тетіївської районної державної адміністрації
Київська область, Тетіївський район

Акцизний податок з електроенергії з 01 липня 2019: що зміниться?

Дата: 06.06.2019 08:13
Кількість переглядів: 276

Головне управління ДФС у Київській області повідомляє, що з 01 липня 2019 року в Україні запрацює нова модель ринку електроенергії – це пов’язано з набранням чинності ст. 54, 55, 66 – 71, 73 Закону України від 13.04.2017 №2019-УІІІ «Про ринок електричної енергії».

Новий ринок електроенергії характеризується відокремленням діяльності з розподілу та постачання електроенергії, а це впливає на визначення кола платників акцизного податку з електричної енергії.

Що зміниться? Так, з 1 липня 2019 року купівлю-продаж електричної енергії за двосторонніми договорами здійснюватимуть виробники, електропостачальники, оператори системи передачі, оператори систем розподілу, трейдери, гарантований покупець та споживачі.

Хто є платниками акцизного податку?

Статтею 212 ПКУ визначено, що платниками акцизного податку з електричної енергії є:

- особа, яка виробляє підакцизні товари (продукцію) на митній території України, у тому числі з давальницької сировини;

- особа — суб’єкт господарювання, яка ввозить підакцизні товари (продукцію) на митну територію України;

- оптовий постачальник електричної енергії;

- виробники електричної енергії, які мають ліцензію на право здійснення підприємницької діяльності з виробництва електричної енергії і продають її поза оптовим ринком електричної енергії.

Хто не сплачує акцизний податок?

Не є платниками акцизного податку особи, які здійснюють діяльність з виробництва електричної енергії за умови її продажу на оптовому ринку електричної енергії та/або з постачання електричної енергії, крім платників, визначених у п.п. 212.1.12 п. 212.1 ст. 212 ПКУ.

Що є об’єктом оподаткування?

Нормами ст. 213 ПКУ визначено, що об’єктом оподаткування акцизним податком є:

- операції з реалізації вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції);

- оптового постачання електричної енергії.

Базою оподаткування акцизним податком відповідно до норм п.п. 214.1.3 п. 214.1 ст. 214 ПКУ є вартість реалізованої електричної енергії без ПДВ, виходячи з якої обчислюється сума податкового зобов’язання із врахуванням ставки у розмірі 3,2 % (п.п. 215.3.9 п. 215.3 ст. 215 ПКУ), а також дати виникнення податкових зобов’язань щодо постачання електричної енергії — дата підписання акта прийому-передачі електроенергії (п. 216.10 ст. 216 ПКУ).

Що не підлягає оподаткуванню?

Не підлягають оподаткуванню операції з реалізації електричної енергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками та/або з відновлюваних джерел енергії (п.п. 213.2.8 п. 213.2 ст. 213 ПКУ).

ГУ ДФС у Київській області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень