START SES
« Перелік питань, порушених у зверненнях громадян до райдержадміністрації | На Київщині відбувся перший етап навчального форуму «Децентралізація – шлях до розвитку самоврядування» »

03.03.2016

Днями в Тетіївській ОДПІ відбувся черговий сеанс "гаряча лінія" на тему: "Декларування доходів громадян, отриманих у 2015 році". Заступник начальника Тетіївської ОДПІ Попляс Юлія Іванівна відповідала на актуальні питання щодо кампанії декларування - 2016. Пропонуємо до уваги найбільш актуальні питання, з якими абоненти звертались на «гарячу лінію»:
Питання: В яких випадках декларація про майновий стан і доходи не подається?
Відповідь: Обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації за 2015 рік вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи виключно: від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу; від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом Податкового кодексу України (ПКУ); від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до цього розділу; у вигляді об'єктів спадщини, які відповідно оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п.174.3 ст.174 ПКУ; зазначені у під пункті "є" п.176.1 ст.176 ПКУ доходи від двох і більше податкових агентів, і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) такими податковими агентами не перевищує ста двадцяти розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року.

Питання: Як подати декларацію засобами електронного зв’язку?
Відповідь: За допомогою сервісу «Декларування он-лайн», платники подають податкову декларацію до контролюючого органу засобами електронного зв’язку через Інформаційний портал ДФС.
Щоб подавати декларацію в електронній формі платник податків має отримати безкоштовний електронний цифровий підпис, що видається Акредитованим центром сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС.
Після того, як ключ буде отримано, платник може завантажити із сайту Акредитованого центру сертифікації ключів програмне забезпечення під назвою «Програмний комплекс користувача ЦСК». Потім потрібно буде встановити його на свій власний комп’ютер, авторизуватися через особистий електронний ключ та за лічені хвилини відправити декларацію до контролюючого органу.
І не потрібно витрачати такий дорогоцінний час на похід до Центру обслуговування платників, чекати своєї черги і заповнювати декларацію в паперовому вигляді. Адже, комфорт у роботі з платниками податків є запорукою їх успішного бізнесу і сприяє своєчасному наповненню державного бюджету.

Питання: Хто має право на податкову знижку?
Відповідь: Згідно з положеннями статті 166 ПКУ платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.
Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержанного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених ПКУ.
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема: квитанціями; платіжними дорученнями; фіскальними або товарними чеками; прибутковими касовими ордерами; меморіальними ордерами тощо.
Крім того, понесені витрати підтверджується копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача).
У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).
Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати декларацію до 31 грудня року наступного за звітним.