START SES
« Перелік питань, порушених у зверненнях громадян до райдержадміністрації | Про інформаційне забезпечення сайту Тетіївської районної державної адміністрації »

05.03.2014

Днями в Тетіївській ОДПІ ГУ Міндоходів у Київській області відбувся сеанс телефонного зв’язку “Гаряча лінія”. З громадянами та платниками податків спілкувалась заступник начальника Тетіївської ОДПІ Попляс Юлія Іванівна. Тема телефонного діалогу стосувалась особливостей декларування доходів громадян отриманих у 2013 році та податкової знижки.
Під час телефонного зв’язку «Гаряча лінія» платники податків отримали відповіді на питання відповідно до теми діалогу. Пропонуємо Вашій увазі найактуальніші із запитань.

Птання1: Хто з громадян зобов’язаний подати декларацію про майновий стан і доходи?

Відповідь: Декларацію про майновий стан і доходи у 2014 році зобов’язані подати громадяни – платники податку, відповідно до вимог Податкового кодексу України, які протягом 2013 року отримували такі доходи:
 від осіб, які не є податковими агентами (тобто осіб, які не утримували податок);
від нерезидентів (іноземні доходи);
 від здійснення операцій з інвестиційними активами (продаж цінних паперів, корпоративних прав та інше);
 від надання майна в оренду фізичним особам;
 від фізичних осіб, які не є суб’єктами підприємницької діяльності;
 у вигляді спадщини та подарунків;
 сума боргу платника, анульованого (прощеного) кредитором за його самостійним рішенням;
 у разі отримання заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на 1 січня звітного податкового року (у 2013 році – 137 640 грн.);
 інші доходи, які не були оподатковані протягом року за місцем виплати.

Питання: Чи обкладається податком на доходи фізичних осіб дохід у вигляді подарунка, отриманий платником податку від фізичної особи — резидента, що не є членом сім'ї першого ступеня споріднення, та за якою ставкою?

Відповідь: Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку як дарунок (або в результаті укладення договору дарування) від фізичних осіб, встановлено п. 174.6 ст. 174 розд. ІV Податкового кодексу України
Кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються згідно з правилами, встановленими для оподаткування спадщини. Згідно з пп. 174.2.2 п. 174.2 ст. 174 Податкового кодексу вартість будь-якого об'єкта спадщини (подарунка), що успадковується спадкоємцями (обдарованими), які не є членами сім'ї спадкодавця (дарувальника) першого ступеня споріднення, оподатковується за ставкою, визначеною п. 167.2 ст. 167 Податкового кодексу.
Таким чином, фізичні особи — резиденти, які отримують подарунок від фізичної особи — резидента, але не належать до членів сім'ї першого ступеня споріднення, сплачують податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від вартості будь-якого подарунка.

Питання: Які документи необхідно мати при подачі декларації про майновий стан і доходи з метою отримання податкової знижки на навчання?

Відповідь: Якщо декларацію подають батьки:
 ксерокопія та оригінал договору з навчальним закладом;
 ксерокопії та оригінали квитанцій про сплату за навчання у 2013 році;
 ксерокопія та оригінал свідоцтва про народження дитини;
 ксерокопія та оригінал ідентифікаційного номеру дитини;
 ксерокопія та оригінал ідентифікаційного номеру батьків;
 довідка про нараховану заробітну плату, утриманий податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок.
У декларації слід зазначити (підтвердити), що другий з батьків не користується правом на податковий кредит на таке навчання.
Для студентів, які працюють і отримують заробітну плату:
 ксерокопія та оригінал договору з навчальним закладом;
 ксерокопії та оригінали квитанцій про сплату за навчання у 2013 році;
 ксерокопія та оригінал ідентифікаційного номеру
 довідка про нараховану заробітну плату, утриманий податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок.
Якщо у договорі не зазначено кількість місяців навчання, то довідку з навчального закладу щодо кількості місяців навчання (тривалість семестрів) у звітному податковому періоді (році).